top of page

Šlapanice 18.4.2010

Zase výlet ve známém složení Martin, já (Irena), Doris a tentokrát i Terka. K tomu psů jak dobrých (5 kousků) – takže jsme zjistili, že Ševčíkovic auto je nafukovací!! A to se nám potvrdilo i na zpáteční cestě!!Ale popořádku…Opět řídí Martin, protože přeskládat tolik věcí do našeho ještě menšího auta nemělo smysl.Vyzvedáváme Terku a v 8 ráno jsme ve Šlapkách jak na koni.Opět je tu naše Sonička a to je záruka, že bude veselo.Veselo bylo – i když nám moc ne (Falko odjížděl s nějakou žaludeční nevolností a bylo to na něm hodně znát). A ty vosy… Ne všichni psi byli odolní proti těmto otravám a někteří na tom i vyhořeli.Posuzovala Slávka Podmolová – parkury byly hezké, i když chvílema se nám zdály náročnější, ale jak se říká: Těžko na cvičišti, lehko na bojišti… tady bylo těžko na bojišti a to znamená, že na dalším bojišti by mohlo být lehko… :-) Je to srozumitelné?? :-)Opět nezklamal výborný bufet – palačinky se šlehačkou a nádherné ceny.Škoda, že jsme na některou nedosáhli. Zato Martin s Terkou opět posbírali co se dalo a využili onoho nafukovacího auta a tradá domů. Unavení, špinaví, spálení od sluníčka (konečně se na nás usmálo :-))

Chvalnovská pohodička VIII 10.-11.4.2010

Zima zima zima je veliká…. Tralala tralala…. Nebo další hit – Prší, prší jen se leje…Znáte to…Opět jedeme na závody zmrznout. Tentokrát nás veze Martin Ševčík.Ve Chvalcově hned potkáváme Terku se Soňou a stavíme si jeden altán, ať jsme všichni pohromadě. Ať si vytvoříme líc lidského tepla. Ale bez bočnic u altánu nám to pravda moc nešlo…Při shlédnutí startovky nám dvakrát do smíchu nebylo – Dorotka běží jako první… To není moc příjemné ani pro zkušeného závodníka, natož pro nás…Rozhodovali tu Tomáš Glabazňa (SK), Paolo Meroni (ITA), Antonín Grygar (CZ). Parkury byly pestré, některé těžší, jiné lehčí – tak už to bývá…Dařilo se nám tak střídavě oblačno.Zima jako v ruském filmu byla i v neděli (to jsme opravdu nečekali). Opravdu zkouška odolnosti agilitních nadšenců. A uspěli jsme!!Vydrželi jsme a nezmrzli. Soňa vyhrožovala, že v neděli nepřijede, ale přijela… No musela, vždyť opět odjížděla s pohárem, stejně jako naše kamarádka Terka Snášilová.Martin vzal bočnice k altánu, takže to bylo trochu lepší, ale jen trochu.V neděli nám pršelo míň, takže to bylo v pohodě :-) Jak jinak na Chvalnovské pohodičce, že jo :-)Parkury stavěli opět p. Meroni, Glabazňa a Grygar. Pan Grygar si na nás připravil opravdovou lahůdku – a to v podobě stolu!!! Všichni šli do mdlob, že to vůbec neumí, ale jak se ukázalo, psi nejsou hloupí a téměř všichni to bez problémů zvládli. A páníčci byli rádi, že si tuto překážku vyzkoušeli.A součet v kategorii MA1 byl pro Dorotku nadmíru úspěšný a její první první místo!!Pohár je na poličce a budeme rádi, když se nám bude sbírka rozrůstat o další pracholapky :-)Dorotko gratulujeme a jen tak dále!!Když to tak půjde dál, klidně kvůli tobě i zmrznu!!! :-) :-*

Závody o Mělnickou pomlázku 5.4.2010

Na Velikonoční pondělí jsme se vydali na naše první letošní závody. Jelikož jsme měli jet k babičce a dědovi Stránským na zabíjačku, tak nám mělnické závody termínově padly do oka.Určitě jsme byli nejvzdálenější účastníci – škoda, že se tato kategorie nevyhlašovala :-) Aspoň tady bychom něco získali :-) Ale nepředbíhejme…. Po ranním vyšlahání od Michala a Kuby jsme s Dorotkou, Falkem a Atreiem vyrazili na místo konání. Michal nám pomohl postavit altán a jeli s Kubou na další hodování po rodině.Závody byly na fotbalovém hřišti, okolo kterého byl škvárový běžecký ovál. Takže si všichni umíte představit, jak naši miláčci vypadali.Počasí nebylo moc příznivé – zima jako v Rusku a začal foukat takový vítr, že jsme za pět minut 12 sbalily altán, aby nám neodletěl. Ve 12 už lítaly altány okolo nás – asi místo trakařů :-)Prvním během byly zkoušky. My, coby pořád členové kategorie MA1 jsme běželi po smolíkách. Dorotka byla poslední na startovce, takže mohla dobře okoukat běhy a případné chyby závodníků před ní.Při startu jsme byly obě nervozní, ale Falko se snažil a po překonání větší části parkuru, kdy mu chybělo do konce jen áčko a rovinka z kruhu a skoček přišla ona nešťastná událost…Přihlížejícím se vytrhl belgický ovčák a vběhl Dorce a Falkovi na trať. Takže museli zastavit, přerušit závod a znovu ho opakovat. Vzhledem k tomu, že Dorka běžela jako poslední to nebylo vůbec snadné. Ani na psychice jí to nepřidalo… Co mám povídat. Dali za ni nějakého doskokana, aby neběžela hned po sobě, ale ty tři-čtyři minuty na vydýchání moc nestačí….Takže znovu na start – Falko běží znovu moc hezky, všichni mu fandí, protože je jim líto toho překaženého běhu, ale chyba… diskli se u tunelu… uplně nepochopitelně, ale je to tak… Takže zkouška DISDruhým během byl Jumping - znovu pěkný běh, ale jedno odmítnutí ve slalomu. Zbytek pěkně bez chybičky. Opět díky rychlosti to stačilo jen na 4.místo, ale známku na Výborně. Bramborová medaile je taky dobrá :-) Mňam :-)

Zkoušková neděle Zlín 18.10.2009

Na zkouškovou neděli ve Zlíně, jsme se vydaly s Dorotkou samy. Samozřejmě s Falkem. Už ani nevím, kde byl Michal s Atreiem, no asi na poslušnosti, kde jinde :-)Opět jsme se setkaly se zlechovjákama Snášilama a Soničkou.Organizátoři to měli dobře vymyšlené – jenom zkoušky a ještě pěkně podle kategorií 1,2 a 3, takže to pěkně odsýpalo… Takže my, jedničky, jsme přijeli ráno a za dvě hodiny jsme měli po zkouškách a přijížděli dvojkaři atd.Díky Zuzce Jančálkové za pomoc při stavení altánu, ale asi jsme ho ani nemusely stavit, když to byla taková rychlovka, no… aspoň jsme se zdokonalily ve stavbě :-)Rozhodcovala Lenka Pánková a tady jsou naše výsledky:První zkouška – 6. místo – 1 chyba -1 odmítnutí – čas 48,03 – VDDruhá zkouška – 5. místo – 2 chyby – čas 49,37 – VDByl to trochu nervózní běh ze strany Dorotky, ale není každý den posvícení :-) no a už tradičně zrychlit, zrychlit, zrychlit….Zato naše kamarádka Terka sklidila co mohla :-)1.zkouška – 2.místo, 2.zkouška – 1. místo, součet – 1.místo – Terko a Denny gratulujeme!!!Příště si vemte na ty ceny kárku!!!

Závody v Hruškách 4.10.2009

4.10.2009 jsme se vydali na naše druhé závody… To to letí, to to letí… :-)Jeli jsme už skoro všichni (Michal, Irena (já), Dorotka, Falko a Atrei). Místo konání jsme našli v pohodě a u parkuru už jsme viděli naše dobré známé agiliťáky ze Zlechova i odjinud. Usádlili jsme se vedle Snášilů a Dorotka ještě odbíhala hlídat Soni Darinku, protože jí rozkousala přepravku a vběhla na parkur… No to to začíná…. :-)Dorotka s Terkou a my s Michalem jsme se učili házet s talířem (diskama) na Frisbee.Taky jsme navštívili místní hospůdku. Prostě kultura za 500 :-) (ne korun, samozřejmě)A teď výsledky běhů, které posuzoval pan rozhodčí Petr Noga. Mimochodem jsme tady museli nechat znovu přeměřit Falkouše, ale vše dobře dopadlo a je s definitivní platností zařazen do kategorie Medium. Huráááááá :-)Jumping 9. místo - 1 chyba – čas 40,86Agility – DISSoučet – DISZkoušky MA1 – 2.místo – čistý běh – čas 50,12!!!!! :-)Jak je vidět a všichni to víme, Falko je pomalejší (není to prostě Darinka :-)), ale celkem přesný závodník. Ale prý kdyby Dorka zrychlila, tak se na to mistrovství světa dostanou :-)Tak uvidíme.Falko běhá rychle, když mu někdo před nosem mávám párkem, na Dorotku bychom mohli zkusit použít jako návnadu třeba brambůrky :-) Že jo Doris… :-)No to prostě příjde, rozběhnou se oba až budeme všichni mrkat na drát :-)

Šlapanice 28.9.2009

Naše první oficiální závody s Falkem. Na svatého Václava jsme se vydaly s Falkem a s našima kamarádama od psů a všeho kolem nich, Ševčíkama, na naše první oficiální závody. Ráno jsme sice trochu zaspaly, ale nakonec jsme díky Martinovi přijeli včas :-) Po prezenci nás čekalo přeměření, kterého jsme se trochu bály. Paní rozhodčí Podmolová naměřila Falkovi 42,5 cm. To se nám trochu ulevilo, ale věděly jsme, že nás na dalších závodech bude čekat přeměření. Falko byl zařazen do kategorie Medium. První běh byl Jumping – kde se nám moc nedařilo a jen s jedním odmítnutím skončil náš tým díky „rychlosti“ na 13 místě. Druhý běh Zkoušky – hezký, bezchybný běh, ale rychlost 48,12 s stačila na 4. místo. Ale i tak velký úspěch :-) Agility – zde Dorotka s Falkem obsadili 9. místo s jednou chybou. V Součtech to tedy znamenalo 10 místo. Organizátoři ocenili i soutěžící na 4. místě, takže balonek s gumičkou byla naše první výhra. Dorotko a Falko gratulujeme a jen tak dále!!!